Довбіжні роботи

Довбіжні роботи

Як строгальні, так і довбіжні роботи по металу, являють собою обробку інструментами, що володіють тільки одним високоміцним ріжучим лезом. Принцип їх роботи – зворотно-поступовий, що забезпечує зрізання металу з деталей одномоментним прикладанням зусилля великої потужності і з досить високою точністю.
Найчастіше застосування довбання – нарізка зубів для циліндричних коліс, що використовують як зовнішній, так і внутрішній принцип зачеплення. Довбіжні роботи застосовують для обробки внутрішніхзовнішніхциліндричних, багатогранних і нерівнобічних поверхонь, а також використовуються для нарізування зубчастих коліс внутрішнього і зовнішнього зачеплення. Довбіжна обробка деталей виробляється як в одиничному, так і в дрібносерійному виробництві для отримання в отворах шпонкових канавок, обробки фасонних і плоских поверхонь, наскрізних та нескрізних отворів мають прямокутні та квадратні форми. Щоб обробити ненаскрізні отвори довбання є головним методом виробництва, тому що більш продуктивні протяжні верстати для такого виду отворів використовувати не можна.

За допомогою довбіжних робіт на внутрішніх отворах деталей виконують: багатогранники, шпонкові пази, внутрішні направляючі, шліци або шліцьові отвори, і інші форми складної конфігурації. У порівнянні в використанні інших технологій довбання є простим і ефективним способом в обробці виробів з металу.
    Довбіжні роботи дозволяють створювати в оброблювальній заготовці пази і канавки необхідної форми, глибини, навіть у важкодоступних місцях, що часто стає необхідним при виготовленні складної деталі. При цьому дана деталь не пошкоджується, зберігає свою міцність і в процесі досягається досить точний необхідний результат.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...